wersja testowa serwisu

Śmiertelny wypadek w miejscowości Dzietrzniki. Samochód potrącił 73-letnią pieszą, kobieta zmarła w szpitalu

264-139085
fot. policja


Wieluńscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia pieszej w miejscowości Dzietrzniki. Po raz kolejny apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach zarówno przez kierujących jak i pieszych.

Do zdarzenia doszło 14 listopada 2021 roku około godziny 17:35 na odcinku drogi krajowej numer 43 w miejscowości Dzietrzniki. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów, 26-latek kierujący fordem S-MAX w rejonie skrzyżowania potrącił 73-letnią kobietę przechodzącą przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. Kobieta nie miała na odzieży elementów odblaskowych. Po wypadku piesza trafiła do szpitala, gdzie niestety pomimo udzielonej jej pomocy zmarła. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca forda był trzeźwy. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i dowody związane z wypadkiem oraz przesłuchali świadków. Okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratora wyjaśniają policjanci z wieluńskiej komendy.

To już kolejny taki tragiczny wypadek z udziałem pieszego w ostatnim czasie w naszym regionie. Ponownie apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożoną ostrożność i rozwagę. Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Wraz z coraz szybciej zapadającym zmrokiem rośnie ryzyko zdarzeń z udziałem pieszych. Pamiętajmy, że zmiana aury wymusza zmianę techniki kierowania pojazdem i zachowanie szczególnej ostrożności. Pieszym przypominamy aby po zmierzchu nosili elementy odblaskowe i zawsze upewniali się, czy mogą bezpiecznie przekroczyć jezdnię. Pamiętajmy, że na drodze obowiązuje zasada ograniczonego zaufania.

Źródło: KPP Wieluń