Sprzedawał podrobione koszulki i torebki na wieluńskim targowisku. Grozi mu do 2 lat więzienia

264-195910_mo1
fot. KPP Wieluń

Wieluńscy kryminalni ujawnili stoisko z odzieżą, którego właściciel dokonywał obrotu towarami z podrobionymi znakami towarowymi. Za takie przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

4 czerwca 2024 roku policjanci do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją podjęli działania na terenie wieluńskiego targowiska. W ich wyniku, interweniowali wobec 20-letniego mężczyzny, który usiłował wprowadzić do obrotu koszulki i torebki damskie z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Ponieważ takie działanie jest zabronione podrobiony towar o wartości kilkuset złotych został zatrzymany, a jego właścicielowi zostało przedstawione 12 zarzutów usiłowania wprowadzenia do obrotu podrobionych rzeczy, za które to przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Przestępstwa gospodarcze stanowią obecnie duży odsetek ogólnej przestępczości. Mimo, że nieuczciwi handlowcy wykorzystują do tego przede wszystkim internet, to policjanci systematycznie kontrolują też inne miejsca, w których dochodzi do popełnienia tego typu czynów zabronionych.

Źródło: KPP Wieluń