wersja testowa serwisu

Sprzęt dla szpitala w Tomaszowie Mazowieckim. Podpisano umowę

ec96a832642824b2458a3c52117b05b0_XL
fot Urząd Marszałkowski w Łodzi

Kolejne urządzenia do opieki nad chorymi trafią do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia – jednostki zaangażowanej w walkę z COVID-19. Umowę przekazującą sprzęt podpisali w tomaszowskim starostwie: wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba i prezes TCZ Wiesław Chudzik. Towarzyszyli im gospodarze i przedstawiciele organu założycielskiego szpitala: starosta tomaszowski Mariusz Węgrzynowski i członek zarządu Elżbieta Łojszczyk.

Sprzęt został przekazany w ramach projektu „Zapobieganie oraz zwalczanie na terenie województwa łódzkiego zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej wywołanej tym wirusem u ludzi" współfinansowanego przez Unię Europejską oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Łódzkiego. Tym razem do tomaszowskiego szpitala przekazane zostały dwa podnośniki transportowo-kąpielowe. To urządzenia ułatwiające transport i podnoszenie pacjentów. Zakupiony model działa na pilota i wyposażony jest w wysokiej jakości siłowniki, które gwarantują płynne i bezproblemowe działanie. Konstrukcja podnośników umożliwia podnoszenie pacjentów ważących do 150 kg z łóżka, wózka, w toalecie czy kąpieli.

- Wspieramy podmioty walczące z COVID-19 w województwie łódzkim, które tego wsparcia potrzebują – mówił wicemarszałek Zbigniew Ziemba po podpisaniu umowy. – Na cały program realizowany w ramach RPO przeznaczyliśmy 109 mln zł, dziś do szpitala w Tomaszowie trafia jedna z transz.

Starosta tomaszowski Mariusz Węgrzynowski podkreślał dobrą współpracę samorządów powiatowego i wojewódzkiego w walce z koronawirusem.

– Na walkę z COVID-19 otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego wsparcie w wysokości 3 mln zł – mówił starosta. – To głównie sprzęt medyczny, ale również środki ochrony osobistej. Wspólnie chcemy tę pandemię pokonać.

Do szpitali w regionie z magazynu nadzorowanego przez Urząd Marszałkowski trafiło dziś również kolejnych 1500 kombinezonów ochronnych zakupionych z wykorzystaniem pieniędzy z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wyprodukowała je firma z Aleksandrowa Łódzkiego. Kombinezony będą służyć ratownikom z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego oraz personelowi szpitali wojewódzkich: im. Biegańskiego w Łodzi i wielospecjalistycznego w Zgierzu. Szpital w Sieradzu otrzymał natomiast 90 tys. rękawiczek nitrylowych. To zakup z wykorzystaniem pieniędzy z Europejskiego Funduszu Społecznego.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi (jg)