Tragedia w Konstantynowie: Nie żyje 17-latka, którą przygniótł Mercedes

ZRM-policjanci
fot. poglądowe/ Policja

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Konstantynowie Łódzkim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 17-latka została przygnieciona przez pojazd, którym wcześniej kierowała. W wyniku poniesionych obrażeń kobieta zmarła na miejscu. Policjanci pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

W niedzielę, 7 kwietnia u o godzinie 17.45 policjanci pojechali do Konstantynowa Łódzkiego, gdzie doszło do śmiertelnego wypadku. Na miejscu okazało się, że 17-latka próbowała zatrzymać toczącego się z niewielką prędkością mercedesa. Auto poruszało się do przodu w wyniku spadku terenu i ostatecznie przycisnęło kobietę do zaparkowanego pojazdu marki Honda. 

- Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że nastolatka wcześniej kierowała jednym z samochodów i wysiadła z niego, kiedy ten jeszcze był w ruchu. W wyniku poniesionych obrażeń konstantynowianka zmarła. Policjanci wykonali na miejscu niezbędne czynności procesowe - przekazuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, rzecznik prasowa pabianickiej Policji.

Obecnie trwa analiza zebranego materiału dowodowego, a funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku

Powyższe zdarzenie pokazuje jak kruche i delikatne jest ludzkie życie w momencie zdarzeń drogowych. Dlatego apelujemy o zdrowy rozsądek i rozwagę. Przypominamy również, że samochód, nawet przy niewielkich prędkościach, jest w stanie spowodować u człowieka obrażenia śmiertelne - podsumowuje Jachimek z KPP Pabianice.