Najważniejsze wideo w ewi24

Tragiczny finał pożaru domu w Strzałkowie. Nie żyje 48-letni mężczyzna [Foto]

kafel
KP PSP Radomsko

Tragiczny finał pożaru w Strzałkowie. W sobotę, 13 stycznia strażacy interweniowali w domu przy ulicy Krasickiego. Niestety, przebywający w nim 48-letni mężczyzna zmarł. To pierwsza ofiara śmiertelna pożaru w powiecie radomszczańskim w tym roku, statystyki z całego województwa są zdecydowanie tragiczniejsze. Od początku 2024 w Łódzkiem życie w ogniu straciło już siedem osób.

Służby ratunkowe do akcji zostały zadysponowane po godzinie 9.00 rano. Jak przekazujeMarek Jeziorski, oficer prasowy KP PSP w Radomsku, do pożaru doszło w remontowanym domu jednorodzinnym przy ul. Krasickiego w Strzałkowie. 

Pożar objął jedno pomieszczenie, w momencie dotarcia służb na miejsce dym wydobywał się na zewnątrz budynku. Z zarzewiem ognia poradzono sobie bardzo szybko, niestety, kiedy strażacy weszli do wnętrza budynku okazało się, że w pomieszczeniu znajduje się jedna osoba poszkodowana. Mimo reanimacji nie udało się odzyskać funkcji życiowych u 48 - letniego mężczyzny.

- Przypuszczalną przyczyną pożaru określoną przez strażaków była nieprawidłowa eksploatacja urządzeń grzewczych na paliwo stałe. Zapaliły się materiały palne zgromadzone przy piecu typu koza - mówi st. kpt. Marek Jeziorski, rzecznik prasowy KP PSP w Radomsku.

W działaniach ratunkowych, które zakończyły się w południe brały udział trzy zastępy radomszczańskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz oraz druhowie z dwóch zastępów OSP KSRG. 

To pierwsza w 2024 roku śmiertelna ofiara pożarów w powiecie radomszczańskim. Rok wcześniej w wyniku pożarów życie straciła jedna osoba a w 2023 roku trzy.

Strażacy apelują, o ostrożność i czujność w kresie grzewczym. Montujmy w naszych domach i mieszkaniach niedrogie i powszechnie dostępne u czujki pożarowe. Z pewnością mogą zapobiec takiej tragedii jak ta w Strzałkowie.

CZYTAJ >>> Duży pożar stolarni w Szczercowie. W 6- godzinnej akcji 12 zastępów straży pożarnej. Straty sięgają 1,5 miliona [Foto]