wersja testowa serwisu

Trudne warunki na drogach. W powiecie skierniewickim odnotowano kilkanaście zdarzeń

Policja3

W miniony weekend na skierniewickich drogach doszło do jednego wypadku i 14 kolizji drogowych. W związku z panującymi mrozami i niekorzystnymi warunkami drogowymi apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę.

Miniony weekend (15-17 styczeń) był trudny dla kierowców. Temperatura spadła do minus 20 stopni Celsjusza, a drogi były zaśnieżone i oblodzone. Od piątku do niedzieli doszło do jednego wypadku drogowego i 14 kolizji.

- Wypadek miał miejsce na skierniewickim odcinku autostrady A2 w sobotę po godzinie 16.00. Kierujący Mercedesem (typu laweta) 30-letni obywatel Ukrainy nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych i wpadł w poślizg, po czym uderzył przodem pojazdu w tył naczepy pojazdu Scania, którym kierował 51-letni mieszkaniec województwa podlaskiego - informują mundurowi.

W wyniku zdarzenia pasażer pojazdu Mercedes siedzący na tylnym siedzeniu doznał obrażeń nogi oraz urazu głowy. Po udzieleniu pomocy medycznej został przewieziony do Szpitala w Grodzisku Mazowieckim. Czynności w tej sprawie będą prowadzone przez skierniewickich policjantów.

- Ponadto w niedzielę policjanci w godzinach wieczorowych i nocnych w rejonie autostrady A2 udzielili pomocy kilku kierowcom, których pojazdy ze względu na warunki atmosferyczne odmówiły posłuszeństwa - dodają policjanci ze Skierniewic. - Kolizje drogowe głównie miały miejsce na terenie miasta Skierniewice i w dużej mierze były wynikiem niedostosowania prędkości do warunków drogowych przez kierujących. W tym przypadku były to tylko straty materialne.

Apelujemy o ostrożność!