wersja testowa serwisu

Trwa remont zaplecza kuchni w szkole w Dzietrznikach

patnow

Gmina Pątnów pozyskała środki finansowe z budżetu państwa na remont i wyposażenie kuchni w szkole w Dzietrznikach. Dofinansowanie pochodzi z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu" (moduł 3 wieloletniego programu rządowego).

Obecnie trwają prace remontowe m.in. wymiana płytek na ścianach i posadzkach, malowanie ścian i sufitów, montaż drzwi oraz montaż okna podawczego. Remont obejmuje również prace związane z instalacją wodno-kanalizacyjną, wentylacją pomieszczeń oraz branżą elektryczną. 

W zakresie zadania jest również wyposażenie kuchni w odpowiednie stanowiska tj.:

  • stanowiska do mycia rąk;
  • stanowiska do przygotowywania potraw: zlewozmywaki, szafa mroźna, szafa chłodnicza,
  • stanowiska obróbki wstępnej warzyw: zlew dwukomorowy z półką, stół ze zlewem; jednokomorowy, umywalka niezabudowana;
  • stanowiska obróbki wstępnej mięsa: kloc masarski;
  • stanowiska do obróbki cieplnej – piec konwekcyjno-parowy, piec 4-palnikowy elektryczny, patelnia okap kuchenny kompensacyjny z wentylatorem, stół przyścienny z półką 4 szt., zlew dwukomorowy z półką;
  • stanowiska ekspedycji potraw i napojów - stół przyścienny z półką i drzwiami przesuwnymi 2 szt., stół przyścienny, okienko podawcze;
  • stanowiska mycia naczyń – stół ze zlewem 2-komorowy otworem na odpadki i półką, stół przyścienny, stolik kelnerski, szafa przelotowa.
Całkowity koszt modernizacji kuchni szkolnej wynosi 129 798,85 zł, kwota 80 000,00 zł została pozyskana w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu", pozostała część to wkład własny gminy. Realizacja zadania w znacznym stopniu poprawi warunki sanitarne zaplecza kuchennego, jak również komfort pracy w kuchni. Z pewnością posiłki przygotowane w nowym roku szkolnym będą jeszcze smaczniejsze, niż dotychczas.


Źródło: Gmina Pątnów