wersja testowa serwisu

Trwają Wakacje z Wieluńskim Domem Kultury

116795452_3368401009847854_5820980962634863342_o
fot. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu

Półmetek wakacji za nami! Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu wraz filiami przygotowała na ten czas szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży.

W wakacyjnych warsztatach robienia piankoliny wzięły udział dzieci wraz z dorosłymi opiekunami w Filii Bibliotecznej w Masłowicach. Robienie piankoliny okazało się świetnym sposobem na zabawę. Tworzenie masy plastycznej dostarczyło wielu sensorycznych doznań. Gdy masa była gotowa radość z tworzenia była ogromna. Bawiąc się piankoliną dzieci rozwijały umiejętności manualne i wyobraźnię. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła Ilona Banasiak - kierownik filii.

Z kolei w Filii Bibliotecznej w Turowie odbyły się warsztaty wykonywania kolorowych latawców. Piękna pogoda pozwoliła na zorganizowanie zajęć na świeżym powietrzu. Dzieci przy wsparciu babć i rodziców wykonały piękne latawce, które po wspólnej zabawie zabrały ze sobą do domu. Dodatkową atrakcją było wspólne puszczanie baniek mydlanych.

Przypominamy, że miejska książnica prowadzi również warsztaty on-line dostępne na stronie https://www.facebook.com/Miejska-i-Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-Wieluniu

Informacja i zdjęcia: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu