wersja testowa serwisu

Uczniowie z Rawy Mazowieckiej spotkali się z sędzią Anną Marią Wesołowską

25302
fot. UM Rawa Mazowiecka

Na zaproszenie Burmistrza Miasta oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, 18 października szkoły podstawowe z terenu naszego miasta odwiedziła sędzia Anna Maria Wesołowska. Spotkania przebiegły w niezwykle ciepłej atmosferze i na pewno na długo zapadły w pamięć wszystkim uczestnikom.

Uczniowie wybranych klas VI-VIII szkół podstawowych dowiedzieli się jakie konsekwencje prawne mogą spotkać osoby nieletnie i małoletnie w związku z sięganiem po substancje psychoaktywne oraz w przypadku popełnienia czynów zabronionych. Uczniowie mieli okazję przymierzyć togę sędzi, posłuchać prawdziwych historii z sal rozpraw oraz zaczerpnąć pomysły do realizacji kącików prawnych w swoich szkołach.

Odbyły się również spotkania dla rodziców uczniów klas VII-VIII oraz specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą. Dorośli słuchacze dowiedzieli się jak uchronić dzieci przed zagrożeniami współczesnego świata. Sędzia w przystępny sposób przybliżyła również wiedzę prawną oraz pomysły do realizacji ciekawej i inspirującej profilaktyki.

Uczniowie i rodzice z dużym zainteresowaniem słuchali sędzi Anny Marii Wesołowskiej i aktywnie uczestniczyli w spotkaniach zadając wiele pytań. Nasze szkoły czynnie włączyły się w organizację tych spotkań, za co składamy serdeczne podziękowania.

źródło: UM Rawa Mazowiecka