wersja testowa serwisu

Ukradł kartę bankomatową sąsiadowi i zapłacił nią za swoje zakupy. Grozi mu do 10 lat więzienia

264-129112

Wieluńscy kryminalni zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który ukradł sąsiadowi kartę bankomatową, a następnie posługując się nią płacił za drobne zakupy w sklepach. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży oraz włamań na konto bankowe. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

22 kwietnia 2021 roku kryminalni z wieluńskiej komendy uzyskali informacje, iż na początku kwietnia doszło do kradzieży karty bankomatowej należącej do 72- letniego mieszkańc apowiatu wieluńskiego. Dodatkowo okazało się, że za jej pomocą ktoś dokonał kilkunastu płatności metodą zbliżeniową za drobne zakupy w sklepach. Pokrzywdzony stracił łącznie ponad 300 złotych. Pracując nad sprawą policjanci szybko ustalili odpowiedzialnego za te przestępstwa. Był nim 47-letni sąsiad pokrzywdzonego. Mężczyzna został zatrzymany jeszcze tego samego dnia i osadzony w policyjnym areszcie.Jak ustalono mężczyzna w trakcie ostatniej wizyty u sąsiada wykorzystał jego chwilową nieuwagę i skradł kartę bankomatową, która schowana była pod serwetą na stoliku.Następnie 47-latek kilkanaście razy posłużył się skradzioną kartą w sklepach na terenie gminy Wieluń płacąc za alkohol, papierosy i drobne zakupy spożywcze. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży karty bankomatowej oraz włamań na konto bankowe. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci radzą aby zachować ostrożność przy posługiwaniu się kartą bankomatową. W żadnym wypadku nie należy trzymać razem karty i jej kodu zabezpieczającego. Należy kontrolować na bieżąco stan konta, jeśli zauważymy transakcje, których nie dokonywaliśmy, natychmiast należy poinformować o tym bank i zastrzec kartę. Pamiętajmy również, aby nie zostawiać bez opieki portfela z dokumentami i kartami płatniczymi. Chwilę nieuwagi mogą wykorzystać złodzieje. Nigdy nie dajemy swojej kart bankomatowej oraz pinu innej osobie. Każda karta podpisana jest imieniem nazwiskiem właściciela karty, więc nikt inny nie powinien się nią posługiwać.

Źródło: KPP Wieluń