VW wprost w przydrożne krzyże! Co stało się w Mierzynowie? Policja podaje wstępne ustalenia z wypadku na DK 74 [Foto]

m
KPP Bełchatów

Powracamy do sprawy środowego wypadku na DK 74. Bełchatowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w miejscowości Mierzynów, na terenie gminy Rusiec. Wstępnie ustalono, że przyczyną tego niebezpiecznego zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. 

Do wypadku doszło, 11 stycznia. Ogodz. 9.16, oficer dyżurny bełchatowskiej policji został powiadomiony o zderzeniu drogowym dwóch pojazdów na DK74 w miejscowości Mierzynów, na terenie gminy Rusiec, w powiecie bełchatowskim. O sprawie informowaliśmy państwa tuż po wypadku w tym artykule >>> Wypadek w gminie Rusiec: Na DK 74 doszło do zderzenia dwóch osobówek, dwie osoby w szpitalu

- Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 51-letni kierowca bmw, jadący od strony Woli Wiązowej w kierunku Bełchatowa, na skrzyżowaniu z drogą krajową K74, po zatrzymaniu się przed znakiem STOP, nie zauważył volkswagena jadącego od strony Wielunia. Nie ustąpił mu pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia pojazdów. Volkswagenem kierował 55-latek, który podróżował z pasażerką - informuje Iwona Kaszewska z bełchatowskiej komendy.

Jak dodaje policjantka, obaj kierowcy byli trzeźwi. Ostatecznie kierowca vw i jego pasażerka zostali przwiezieni do szpitala w Bełchatowie. Na miejscu pracowali policjanci i strażacy. Mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów. Teraz sprawą zajmą się policjanci z wydziału do spraw wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym, którzy w prowadzonym postępowaniu ustalać będą wszystkie szczegóły tego zdarzenia.

- Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o bezwzględne respektowanie znaków drogowych. Ustawiane w poszczególnych, często bardzo newralgicznych miejscach, mają gwarantować bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Ich lekceważenie w połączeniu z pośpiechem, brawurą i brakiem ostrożności mogą mieć tragiczne konsekwencje.Policyjne statystyki pokazują, że niestety na drogach wciąż zdarzają się sytuacje, w których kierowcy nie stosują się do znaków, nie udzielają pierwszeństwa przejazdu innym pojazdom. Często przyczyną niebezpiecznych, tragicznych w skutkach wypadków w ruchu drogowym jest pośpiech, nieuwaga, rozkojarzenie i niestety lekceważenie przepisów- podsumowuje Kaszewska.