wersja testowa serwisu

Wieluń: "W służbie człowiekowi", czyli w bibliotece o bezpieczeństwie!

wielun_kafel

Wieluńscy mundurowi wzięli udział w projekcie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu, którego hasło przewodnie brzmi "W służbie człowiekowi". W ramach tego przedsięwzięcia najmłodsi z naszego regionu podnoszą swoją wiedzę z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz poznają zawody zaufania publicznego.

16 listopada wieluńscy policjanci spotkali się w wieluńskiej bibliotece z dziećmi z Publicznego Przedszkola nr 4 w Wieluniu. Podczas spotkania mundurowi przybliżyli dzieciom pracę policjanta, zaprezentowali jak wygląda mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny policjantom podczas służby. 

- Dzieci doskonale wiedziały, że praca mundurowych polega przede wszystkim na dbaniu o bezpieczeństwo i pomaganiu innym ludziom. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi również o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak ważne dla bezpieczeństwa jest noszenie w miejscu widocznym elementów odblaskowych i jak bardzo wpływają one na poprawę naszej widoczności na drodze - Katarzyna Grela z KPP Wieluń.

Dużą atrakcją dla najmłodszych okazała się również możliwość zobaczenia z bliska radiowozu oraz zrobienia sobie na pamiątkę odbitek linii papilarnych.