Wieluń: Pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadka

policj_20210406-090946_1

Dzięki zgłoszeniu świadka zatrzymano pijanego kierowcę, który uderzył w słupek drogowy. 40-latek, który kierował BMW, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali już nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, 22 stycznia dyżurny wieluńskiej otrzymał zgłoszenie, że na osiedlu Wyszyńskiego w Wieluniu pijany kierowca uderzył w słupek drogowy. Skierowani na miejsce policjanci w rozmowie ze świadkiem zdarzenia ustalili, że wyglądając przez okno mieszkania zwrócił uwagę na kierowcę BMW. Zaniepokoił go fakt, że auto poruszało się drogą osiedlową, która na końcu była nieprzejezdna z uwagi na zamontowane tam słupki drogowe. 

- Obserwując sytuację zauważył, że po chwili kierowca BMW uderzył w słupek, a następnie zaczął wykonywać kolejne niepojące manewry. Świadek postanowił sprawdzić co się dzieje i wyszedł z mieszkania. Na miejscu zauważył, że za jego kierownicą siedzi kompletnie pijany mężczyzna - mówi asp. sztab. Katarzyna Grela. - O całym zdarzeniu powiadomił mundurowych. Skierowany na miejsce patrol policji zatrzymał 40-latka. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali już nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie.