Wieluńscy policjanci podsumowali działania „Wszystkich Świętych”

policja---napis-2
fot. policja / ilustracyjne

Wieluńscy policjanci podsumowali działania związane z obchodami Wszystkich Świętych. Tegoroczna akcja trwała 6 dni. W tym czasie na drogach powiatu wieluńskiego było bezpiecznie. Nie doszło do żadnego wypadku drogowego odnotowano jedynie 3 niegroźne kolizje.

Przez te kilka dni wiele osób odwiedzało groby swoich bliskich, w związku z tym największe natężenie ruchu było w pobliżu cmentarzy oraz dróg dojazdowych do nekropoli. Przez cały czas trwania akcji wieluńscy mundurowi dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających cmentarze oraz wszystkich podróżujących. Jak co roku prowadzone działania miały na celu zapewnienie płynności ruchu oraz ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Przez ten cały okres na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowano jedynie 3 niegroźne kolizje. Mundurowi podczas prowadzonych działań skontrolowali 153 pojazdy, nałożyli 75 mandatów karnych za popełnione wykroczenia, głównie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Podczas prowadzonej akcji wyeliminowanych z ruchu zostało 3 kierujących pod wpływem alkoholu, w tym jeden rowerzysta.

Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierowców wpadł w ręce mundurowych 4 listopada 2023 roku w miejscowości Wrońsko. Badanie alkomatem wykazało u siedzącego za kierownicą renault, 26-latka 1,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się że mężczyzna nie zastosował się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Drugi z kierowców został zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy ruchu drogowego 5 listopada 2023 roku w miejscowości Mierzyce. Policjanci zbadali stan trzeźwości siedzącego za kierownicą opla 26-latka. Okazało się, że mając ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie kierował autem. Obaj mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Podczas prowadzonych działań mundurowi jednemu z kierujących zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. 54-latek siedzący za kierownicą toyoty jechał przez miejscowość Nowy Świat z prędkością 104 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem został zatrzymany do kontroli drogowej. Policjanci ukarali kierowcę mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz nałożyli 13 punktów karnych.

Źródło: KPP Wieluń