wersja testowa serwisu

Wieluńscy policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach

policja

Jak co roku w trosce o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania „Wielkanoc 2021".W tym czasie na drogach powiatu wieluńskiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, policjanci pracowali jedynie na miejscu 3 niegroźnych kolizji drogowych.

Podczas długiego weekendu wieluńscy mundurowi prowadzili wzmożone kontrole na drogach naszego powiatu sprawdzając stan trzeźwości kierujących, stan techniczny podjazdów oraz czy wszyscy podróżujący mieli zapięte pasy, a dzieci przewożone były w fotelikach. Ponadto policjanci zwracali szczególną uwagę, czy kierujący poruszali się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

W trakcie weekendu świątecznego na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowano jedynie 3 niegroźne kolizje drogowe. Mundurowi w trakcie prowadzonych działań skontrolowali stan trzeźwości 72 kierujących. Niestety mimo licznych apeli policyjnych , aby nie siadać za kierownicę po spożyciu alkoholu, funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 5 nietrzeźwych kierujących, w tym trzech rowerzystów.

Zatrzymany rekordzista miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej 04 kwietnia 2021 roku w miejscowości Łyskornia. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 35- latka kierującego volkswagenem golfem, okazało się, że prowadził samochód mając w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu. To jednak nie był koniec jego przewinień. Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, 35-latek ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się również 37-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, który 03 kwietnia 2021 roku mając w organizmie 0,90 promila zdecydował się wsiąść za kierownicę volvo. Mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej w miejscowości Osjaków. Również i on odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przed sądem.

PAMIĘTAJMY! Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

Źródło: KPP Wieluń