wersja testowa serwisu

Wieluńscy policjanci prowadzą wzmożone działania w temacie bezpieczeństwa podczas wakacji

264-133263

Wieluńscy policjanci przez cały okres wakacyjny prowadzą wzmożone działania związane z tematyką bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku. W mijającym tygodniu spotkali się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającymi na koloniach w Ośrodku Szkoleniowo- Wypoczynkowym ZHP „Nadwarciański Gród" w Załęczu Wielkim oraz z najmłodszymi jednego z wieluńskich żłobków.

Mundurowi z wieluńskiej komendy spotykają się z dziećmi i młodzieżą, i rozmawiają o bezpieczeństwie. Głównym tematem profilaktyki są wakacyjne zagrożenia. Policjanci uczą odpowiedzialnych zachowań i przypominają o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku. Działania prowadzone są w ramach akcji: „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Najmłodszym przypomniano zasady bezpiecznej zabawy w domu i na podwórku, oraz trakcie różnego rodzaju wycieczek w górach lub w lesie. 

Podczas spotkania nie zabrakło tematyki związanej z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą. Zwrócono również uwagę na bezpieczeństwo w trakcie prac polowych i zabawy w gospodarstwie. Policjanci ponadto omówili najważniejsze zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz najnowszymi zmianami przepisów. Dzieci wysłuchały także porad związanych z bezpiecznym korzystaniem z internetu, a także na temat zagrożeń związanych z używaniem wszelkiego rodzaju środków psychoaktywnych
Pamiętajmy, że szeroko rozumiane bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Stosujmy się do wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa i bądźmy odpowiedzialni, aby wakacje były dla nas przyjemnym i wesołym wspomnieniem.

Źródło: KPP Wieluń