wersja testowa serwisu

Od jutra większe utrudnienia na DK91 w Łęczycy. Drogowcy będą układać główna warstwę nawierzchni bitumicznej

Wkrótce większe utrudnienia na DK91 w Łęczycy. Drogowcy będą układać główna warstwę nawierzchni bitumicznej
fot. archiwum

Na stronach Urzędu Miejskiego w Łęczycy pojawił się komunikat kierownictwa budowy drogi krajowej nr 91. Dotyczy on nowych utrudnień, które już od poniedziałku czekać będą na kierowców.

Komunikat: 

Kierownictwo budowy STRABAG informuje, że w dniach 11.10.2021-15.10.2021 na odcinku od km 314+835 (Wylot na Łódź) do km 313+150 (Biedronka) będzie układana główna warstwa nawierzchni bitumicznej na DK 91 oraz na ulicach przyległych. Działania te wiążą się z dodatkowymi utrudnieniami w ruchu.

W dniu 11.10.2021 (poniedziałek) rozpoczynamy układanie masy od ronda południowego (po stronie Leśmierza) w kierunku Gdańska. W tym dniu będzie ograniczony wjazd z ronda w kierunku Leśmierza (do momentu ostygnięcia masy) i będzie trzeba poruszać się innymi drogami. Dla firm znajdujących się na drodze tj. od strony Łodzi (po stronie wschodniej) począwszy od sklepów znajdujących się przy drodze na Leśmierz: Ogródki działkowe Salon Skoda, PHU Jankowski, Sklep Żabka i Blacho trapez, sklep hydrauliczny Koned, Auto Center Trade, Sklep Odido i Mięsny, firmy znajdujące się na ulicy Tumskiej oraz dla wszystkich mieszkańców wjazd/wyjazd będzie niemożliwy do momentu ułożenia i ostygnięcia masy oraz za zgodą osób, które będą kierowały ruchem.

W dniu 12.10.2021 (wtorek) rozpoczynamy układanie masy od ronda południowego (po stronie Parzęczewa) w kierunku Gdańska. W tym dniu ograniczony będzie wyjazd z ronda w kierunku Parzęczewa (do momentu ostygnięcia masy) i trzeba będzie poruszać się innymi drogami. Dla firmy znajdujących się na drodze tj. od strony Łodzi (po stronie zachodniej) począwszy od Central-CARS, Stacja Paliw Kwiatkowski wszystkie drogi poprzeczne (wjazd/wyjazd) będą nieprzejezdne do momentu ułożenia i ostygnięcia masy oraz za zgodą osób, które będą kierowały ruchem.

W pozostałe dni nastąpi układanie nawierzchni na drogach poprzecznych, w związku z czym utrudnienia powinny być mniejsze.

Prosimy Państwa o wyrozumiałość dla osób, które będą kierowały ruchem, to bardzo ułatwi nam pracę i ograniczy niecierpliwość kierowców.

z poważaniem

Kierownictwo budowy STRABAG