Włamanie do kamienicy w Wieluniu, policja zatrzymała sprawców. Grozi im po 10 lat więzienia

264-182060
fot. KPP w Wieluniu

Kryminalni z wieluńskiej komendy wytypowali i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 37 lat, którzy włamali się do kamienicy na terenie Wielunia. Ich łupem padł sprzęt elektroniczny oraz biżuteria o łącznej wartości 580 złotych. Policjanci odzyskali większość skradzionych rzeczy. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

11 listopada 2023 roku wieluńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z niezamieszkałych lokali w kamienicy. Jak ustalili mundurowi, nieznani wówczas sprawcy włamali się do mieszkania i skradli znajdujący się tam sprzęt elektroniczny m.in. skaner, odkurzacz, magnetofon oraz szkatułkę z biżuterią. Wartość strat oszacowano na 580 złotych. 

Sprawą natychmiast zajęli się wieluńscy kryminalni, którzy zaczęli intensywnie pracować nad ustaleniem, kto jest odpowiedzialny za kradzież z włamaniem. Analizując wnikliwie wszystkie zebrane informacje, w tym nagrania z monitoringu, wytypowali dwóch sprawców, którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem.

- Już następnego dnia obaj mężczyźni w wieku 34 i 37 lat zostali zatrzymani. Funkcjonariusze odzyskali również większość skradzionego mienia, które sprawcy przechowywali w mieszkaniu jednego z nich. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - mówi asp. sztab. Katarzyna Grela.