Wypadek na DK 43. Auta zderzyły się i wylądowały w przydrożnym rowie, najbardziej ucierpiała 9-latka

264-189225
fot. KPP Wieluń

Wieluńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce na drodze krajowej numer 43 w miejscowości Kamionka. W zderzeniu dwóch samochodów najbardziej ucierpiała 9-letnia pasażerka audi. Policjanci apelują o rozwagę i szczególną ostrożność na drodze!

Do zdarzenia doszło 29 lutego 2024 roku, około godziny 1:20 w miejscowości Kamionka. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów, 42-latka kierująca audi wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę krajową numer 43 zderzyła się z oplem. Na skutek uderzenia oba pojazdy znalazły się w przydrożnym rowie. W wyniku tego zdarzenia najbardziej ucierpiała 9-letnia pasażerka audi, która trafiła do szpitala w Częstochowie. Badanie alkomatem wykazało, że oboje kierujący byli trzeźwi. Szczegółowe przyczyny i i okoliczności tego wypadku będą wyjaśnianie przez wieluńskich policjantów.

Apelujemy do kierowców o rozwagę, zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz przestrzeganie podstawowych zasad ruchu drogowego takich jak stosowanie się do znaków drogowych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnego w skutkach zdarzenia, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach zależny od nas samych.

Źródło: KPP Wieluń