wersja testowa serwisu

Wypadek na ul. Częstochowskiej w Wieluniu. Dwie osoby w szpitalu, sprawca miał ponad 2 promile alkoholu

264-116918

Wieluńscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło 21 lipca 2020 roku w Wieluniu na ul. Częstochowskiej. Kierowca volvo S80 miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i uderzył w tył poprzedzającego go samochodu. Do szpitala trafiły dwie osoby.

Około godz. 14:35 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, iż w Wieluniu na ul. Częstochowskiej doszło do zderzenia się dwóch pojazdów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia 32- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego kierujący volvo S 80 najechał na tył poprzedzającego go volvo V50. Do szpitala trafiły dwie osoby podróżujące volvo V50 - 51 letni kierowca oraz 47 letnia pasażerka. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowców. Badanie alkomatem wykazało, iż 32- latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności , zakaz prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat, a także obligatoryjne świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Jeżeli skutkiem zdarzenia drogowego jest spowodowanie wypadku, to zgodnie z kodeksem karnym w zależności od uszczerbku na zdrowiu osoby pokrzywdzonej, przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, lub karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8, jeżeli skutkiem wypadku jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. W sytuacji kiedy sprawcą wypadku drogowego był kierowca znajdujący się w stanie nietrzeźwości, sąd może wymierzyć podwyższony wymiar kary.

Policjanci apelują!

Wsiadając za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu miejmy pewność, że jesteśmy trzeźwi.Pamiętajmy, alkohol zmniejsza szybkość reakcji. Powoduje problemy z ostrością widzenia jak i wyczuciem odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności. Jeśli piłeś alkohol, nie decyduj się na kierowanie jakimkolwiek pojazdem. Jazda za kierownicą w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych!

Źródło: KPP Wieluń