wersja testowa serwisu

Wypadek w gminie Sławno, motocyklista potrącił dwie osoby i odjechał. W chwili zatrzymania był pijany

policja-auto-napis
Opoczyńscy policjanci zatrzymali kierującego motocyklem GasGas, który potrącił 29-latkę oraz jej 4-letnią córkę. Na szczęście mamie i dziecku nic poważnego się nie stało. Sprawca został zatrzymany i osadzony w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych.

Do zdarzenia doszło 1 listopada 2020 roku o godzinie 16.00 w miejscowości Popławy w gminie Sławno. Policja o zaistniałej sytuacji została powiadomiona dopiero godzinę później. Jak ustalili mundurowi, 29-letni kierowca motocykla potrącił idące lewą stroną drogi dwie osoby. Poszkodowanymi były 29-letnia kobieta oraz jej 4-letnia córka. Na szczęście obie piesze nie doznały poważnych obrażeń ciała. Kierowca motocykla chwilę został na miejscu, a następnie odjechał.

Niestety służby o zdarzeniu nie zostały powiadomione w chwili jego zaistnienia ale aż godzinę po nim. Policjanci, którzy przyjęli zgłoszenie zebrali niezbędne informacje i ustalili sprawcę potrącenia. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

źródło: KPP w Opocznie