wersja testowa serwisu

Wypadek w Wieluniu, auto zderzyło się z motocyklem. Jeden z kierowców był pod wpływem alkoholu

policja---tasma

Wieluńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, w wyniku którego motocyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. 

W sobotę, 17 lipca około godziny 15:40 dyżurny wieluńskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem motocyklisty. Do zdarzenia doszło w Wieluniu na skrzyżowaniu ulic Staszica i Popiełuszki. Policjanci skierowani na miejsce wstępnie ustalili, że 21-latek kierujący BMW, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej od strony ulicy Popiełuszki, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu ulicą Staszica 27-latkowi kierującemu motocyklem Yamaha.

- W wyniku zderzenia pojazdów obrażeń ciała doznał motocyklista, który przewieziony został do szpitala. Policjanci zbadali trzeźwość obu kierowców. 21-latek kierujący BMW był trzeźwy, z kolei badanie alkomatem motocyklisty wykazało u niego 0,28 promila alkoholu w organizmie. Wszelkie okoliczności tego wypadku wyjaśniają wieluńscy śledczy - informują mundurowi.

Sezon motocyklowy w pełni, więc wieluńscy policjanci apelują zarówno do kierujących samochodami, jak i fanów jednośladów o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach oraz wzajemny szacunek. Warto pamiętać, że kierowcy jednośladów to szczególna grupa użytkowników ruchu. Specyfika motocykla sprawia, że ich użytkownicy są narażeni na poważniejsze urazy czy obrażenia, jakie niosą wypadki czy kolizje drogowe. Dlatego każdy miłośnik dwóch kółek pod żadnym pozorem nie powinien spożywać alkoholu przed jazdą motocyklem!