wersja testowa serwisu

Wypadek z udziałem trzech samochodów w miejscowości Biała Kopiec. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR!

LPR-niebo
fot. ilustracyjne

Policjanci z komisariatu w Białej wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym uczestniczyły trzy pojazdy. W wyniku zdarzenia dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do placówek medycznych.

Do zdarzenia doszło 12 stycznia 2022 roku około godziny 13.40 na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Biała Kopiec. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 46-latek kierujący ciężarówką volvo uderzył w tył poprzedzającego go osobowego chevroleta, którego kierowca zatrzymał się oczekując na możliwość wykonania manewru skrętu w lewo. Siła uderzenia spowodowała, że osobowy chevrolet przemieścił się na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się z nadjeżdżającym samochodem ciężarowy volvo. 

W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznały dwie osoby podróżujące chevroletem. 30- kierowca trafił do wieluńskiego szpitala, z kolei 10-letni pasażer przewieziony został śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do placówki medycznej na terenie Łodzi. Obecnie trwa ustalanie dokładanych przyczyn i okoliczności tego wypadku.

Apelujemy do kierowców o rozsądek, rozwagę, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnego w skutkach zdarzenia, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach zależny od nas samych.

Źródło: Gmina Biała