Wystartowały zapisy na Biegi Małego Fabrykanta

Wystartowały zapisy na Biegi Małego Fabrykanta

Trzynasta edycja Biegu Fabrykanta wystartuje 31 sierpnia 2024 roku, w ramach której odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży. Biegi Małego Fabrykanta na stałe wpisały się w harmonogram wydarzenia, tworząc rodzinny klimat imprezy. Tradycyjnie zapisy dla najmłodszych wystartowały 1 czerwca. Formularz będzie dostępny na stronie www.biegfabrykanta.pl.

13. Biegi Małego Fabrykanta

W każdej z pięciu kategorii Biegu Małego Fabrykanta będzie obowiązywał limit 50 zawodników. Na mecie na wszystkich uczestników czekać będą okazałe medale, pakiety „metowe", a dla najlepszych pamiątkowe statuetki oraz upominki. Jak co roku trasy biegów dziecięcych wytyczone będą na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 13. Bieg Małego Fabrykanta jest realizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Łodzi w zakresie Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2025 – „Łódź Sportowa – organizacja imprez sportowo-rekreacyjnych". Tegoroczny limit w biegach dla dzieci wynosi 250 zawodników, na listach startowych jest już ponad 130 uczestników.

- Cieszymy się, że po raz kolejny Biegi Małego Fabrykanta znalazły się w tak ważnym programie, który ma za zadanie propagowanie zdrowego stylu życia. Mamy nadzieję, że poprzez organizację biegów dla dzieci przyczynimy się do uświadamiania im, że taka forma spędzania czasu jest ciekawsza i daje dużo pozytywnych emocji i nie potrzeba do tego żadnych używek – mówi Bartłomiej Sobecki, organizator zawodów.

Trwają zapisy na 13. Bieg Fabrykanta

Przypominamy, że cały czas trwają zapisy do biegu głównego, który rozegrany zostanie na dystansie 10 km. Na liście startowej jest już blisko 800 zapisanych zawodników, którzy w ostatnią sobotę wakacji pobiegną ulicami Księżego Młyna. W ramach imprezy odbędą się m.in. Mistrzostwa Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich. Zawodnicy będą rywalizować również w licznych kategoriach wiekowych, klasyfikacji drużynowej oraz studentów. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.biegfabrykanta.pl.

Organizatorem Biegu Fabrykanta jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a partnerami są: Urząd Miasta w Łodzi oraz Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Najważniejsze informacje dotyczące Biegu Fabrykanta dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl oraz na profilu biegu na Facebook'u.