wersja testowa serwisu

Z nożem w ręku zaatakował przypadkowych mężczyzn. Agresor został zatrzymany, grozi mu 15 lat więzienia

policja-kajdanki

Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 30-letniemu mieszkańcowi Zduńskiej Woli, który usłyszał zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Agresor zaatakował dwóch mężczyzn i wymachując nożem, próbował wymusić od nich pieniądze. Prokurator Rejonowy w Zduńskiej Woli wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

W niedzielę, 17 października po północy oficer dyżurny zduńskowolskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zranienia osoby ostrym przedmiotem, do którego doszło w centrum miasta. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Mundurowi ustalili, że napastnik przy użyciu noża próbował wymusić pieniądze od dwóch mężczyzn.

- Wywiązała się szarpanina, w której jeden ze zgłaszających został zraniony w dłoń. Nie osiągnąwszy celu, sprawca uciekł w kierunku ulicy Żeromskiego - mówi mł. asp. Łukasz Bednarek z KPP w Zduńskiej Woli. - W rozmowie z pokrzywdzonymi stróże prawa ustalili rysopis sprawcy. Jeszcze tego samego dnia napastnik został namierzony przez zduńskowolskich kryminalnych.

Funkcjonariusze zatrzymali go na ulicy, niedaleko miejsca zdarzenia. 30-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli został osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał prokuratorskie zarzuty usiłowania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia.

- Za to przestępstwo odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Zduńskiej Woli zawnioskował o tymczasowy areszt dla podejrzanego i o jego dalszym zadecyduje sąd - dodaje mł. asp. Łukasz Bednarek,