wersja testowa serwisu

Zabójstwo w Drzewicy, mężczyzna śmiertelnie ugodzony nożem. Policja zatrzymała dwie osoby

Zabójstwo w Drzewicy, mężczyzna śmiertelnie ugodzony nożem. Policja zatrzymała dwie osoby
fot. KPP w Opocznie

Tytaniczna wręcz praca opoczyńskich kryminalnych, ścisła współpraca z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo mieszkańca Drzewicy. Sprawcom grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Nad sprawą opoczyńscy policjanci pod nadzorem prokuratora, pracowali od 6 grudnia 2020 roku. Jak ustalili, w nocy z 5 na 6 grudnia 2020 roku, w Drzewicy na oś. Mieszka I doszło do brutalnego, śmiertelnego ugodzenia nożem 56-letniego mężczyzny.

- Od dnia ujawnienia zwłok mundurowi rozpoczęli mozolną pracę nad ustaleniem sprawców zbrodni. Policjanci skrupulatnie zbierali dowody, docierali do świadków, poddawali analizie każdy, nawet najmniejszy i z pozoru nieistotny szczegół, który mógł przybliżyć ich do ustalenia tożsamości sprawców zbrodni. Wszystkie zabezpieczone dowody zostały poddane analizie przez specjalistów z Laboratorium Kryminalistycznego w Łodzi, w działaniach brali także udział funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi - informuje asp. sztab. Barbara Stępień z KPP w Opocznie.

W efekcie żmudna praca, zebrane dowody pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo.

- Byli to mieszkańcy Drzewicy w wieku 63 lat i 45 lat. Jak ustalili policjanci sprawcy znali się z ofiarą, a w noc zabójstwa wspólnie spędzali czas - dodaje asp. sztab. Barbara Stępień. - Obaj mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.