wersja testowa serwisu

Na widok policji zaczęli uciekać. Kierowca nie miał uprawnień, pasażer był w posiadaniu narkotyków

264-122806

Policjanci z Komisariatu Policji w Białej zatrzymali 39-latka z powiatu olkuskiego podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Usłyszał już zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

11 listopada 2020 roku ok. godziny 19.30 policjanci z Komisariatu Policji w Białej patrolując m. Łyskornia zwrócili uwagę na volkswagena, którego kierowca przyspieszył na widok patrolu i gwałtownie skręcił w rejon boiska. W związku z tym funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. W pojeździe znajdowało się 2 mężczyzn, którzy zaczęli się nerwowo zachowywać. Policjanci nabrali podejrzeń, że mogą posiadać substancje zabronione. W trakcie kontroli funkcjonariusze zauważyli fifkę, w której znajdował się biały proszek. Przy 39-latku policjanci znaleźli 5 dilerek z zawartością białego proszku. Badanie potwierdziło, że są to substancje zabronione.

Ponadto jak się okazało w trakcie legitymowania, kierujący pojazdem 24 – letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego nie posiada uprawnień do kierowania. 39-latek usłyszał już zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, który zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Za popełnione wykroczenie kierujący 24 – latek został ukarany mandatem karnym.

Przypominamy!!! Za prowadzenie pojazdu nie mając do tego wymaganych uprawnień grozi grzywna w wysokości 500zł.

Źródło: KPP Wieluń