wersja testowa serwisu

Złodziej recydywista z Wielunia zatrzymany przez policję. Może trafić za kratki na ponad 7 lat

Zrzut-ekranu-2020-09-11-o-10.31.08
fot. KPP w Wieluniu

Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego wieluńscy kryminalni ustalili i zatrzymali 40-latka podejrzanego o kradzież pieniędzy i dwóch telefonów komórkowych. Mężczyzna był już wcześniej notowany za przestępstwa podobne w związku z tym usłyszał zarzuty kradzieży w warunkach tzw. recydywy. Prokurator zastosował wobec 40-latka dozór policyjny.

9 sierpnia wieluńscy kryminalni uzyskali informacje, że dzień wcześniej w jednym z wieluńskich sklepów spożywczo- przemysłowych doszło do kradzieży pieniędzy. Jak ustalili policjanci nieznany sprawca wykorzystując chwilową nieuwagę ekspedientki sklepu skradł z kasy fiskalnej 900 zł.

Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego kryminalni wytypowali odpowiedzialnego za to przestępstwo mężczyznę. Okazał się nim być dobrze znany im 40-latek. Dzięki szybkim działaniom funkcjonariuszy jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Policjanci odzyskali również część skradzionych pieniędzy.

To nie jedyne jego przewinienie. Funkcjonariusze znając jego przeszłość kryminalną ustalili, że miesiąc wcześniej w jednej z wieluńskich siłowni z niezamkniętej szafki ubraniowej skradł dwa telefony komórkowe. Straty właściciele łączenie oszacowali na kwotę 1200 zł.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży. Okazało się, że był już wcześniej notowany za podobne przestępstwo, dlatego za popełnione czyny odpowie w warunkach recydywy. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Wieluniu 40-latek objęty został dozorem policyjnym.

Z uwagi na działanie w warunkach recydywy grozi mu teraz podwyższony wymiar kary, nawet do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Wieluniu