Najważniejsze wideo w ewi24

Żołnierze z Łasku w akcji na wieluńskiej drodze! W ręce mundurowych wpadł 36-latek

policja_napis_noc

Wczoraj żołnierze z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku Żandarmerii Wojskowej ujęli 36-latka, który mając ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie kierował fiatem tipo. Mundurowi wykazali się wzorową postawą reagując na niebezpieczną jazdę kierowcy. 

Obywatelską postawą wykazało się czterech żołnierzy z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, którzy wracali do domu po zakończonej pracy. 27 września mundurowi podróżując prywatnym samochodem w miejscowości Małyszynek zwrócili uwagę na jadącego przed nimi fiata tipo. Wyraźnie zaniepokoił ich styl jazdy, auto poruszało się całą szerokością jezdni. Podejrzewając, że jego kierowca może być nietrzeźwy o całym zdarzeniu poinformowali policjantów dzwoniąc na numer alarmowy. Jednocześnie żołnierze cały czas jechali za fiatem nie spuszczając go z oka. 

- W pewnym momencie wykorzystali sytuację, że kierowca tipo zjechał z drogi i zatrzymał sie. Świadkowie również zatrzymali swój pojazd, wybiegli z auta i jeden z nich wyciągnął ze stacyjki kluczyki uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę. Na miejscu pojawili się również wieluńscy policjanci. Okazało się że za kierownicą fiata tipo siedział 36-letni mieszkaniec Łowicza. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie - mówi asp.sztab. Katarzyna Grela wieluńskiej. policji.

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Mężczyzn odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.

- Wieluńscy policjanci składają serdeczne podziękowania wojskowym za obywatelką i godną naśladowania postawę, którzy zareagowali na niebezpieczne manewry wykonywane na drodze. Przypominamy również, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji - podsumowuje asp.sztab. Katarzyna Grela z KPP Wieluń. 

CZYTAJ >>> Na zakazie, za to z promilami. 31-letniemu kierowcy BMW grozi teraz 5 lat