wersja testowa serwisu

Zostań w domu i trenuj z... Małgorzatą Polewczak, byłą reprezentantką Polski, olimpijką z Moskwy

Zostań w domu i trenuj z... Małgorzatą Polewczak, byłą reprezentantką Polski, olimpijką z Moskwy

W związku z aktualną sytuacją, jaka panuje w naszym kraju rząd wprowadza kolejne obostrzenia, które dotyczą także przemieszczania się. Według zaleceń, konieczna jest domowa kwarantanna. Co zatem robić w swoich czterech ścianach? Można na przykład zadbać o swoje zdrowie i kondycję, ćwicząc razem z nami i naszymi gośćmi.

Czas, który teraz przymusowo musimy spędzać w domu wykorzystujemy w różny sposób - jedni robią generalne porządki, inni nadrabiają zaległości w czytaniu książek czy oglądaniu seriali. Nie można jednak zapominać o aktywności fizycznej! Mimo ograniczeń w swobodnym przemieszczaniu się, zachęcamy do ćwiczeń we własnym domu.

Rozpoczynamy cykl materiałów filmowych "Zostań w domu i trenuj z...", w których nasi goście proponować będą proste ćwiczenia sportowe, które można wykonywać, korzystając z tego, co mamy wokół siebie. Na początek kilkuminutowa propozycja od Małgorzaty Polewczak - byłej reprezentantki Polski w hokeju na trawie, olimpijki z Moskwy, która wraz z córką - Moniką, reprezentantką Polski zaprezentowały domowe ćwiczenia.

A już w poniedziałek kolejna część ćwiczeń, które tym razem poprowadzi Krzysztof Pietrzyk - nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Gałkowie Dużym, trener lekkiej atletyki, reprezentant Polski oraz medalista różnych imprez na szczeblu krajowym, jak i europejskim czy światowym. Tymczasem głos oddajemy hokeistkom z Brzezin.

Małgorzata Polewczak:
Szkoleniowiec, trener hokeja na trawie dziewcząt. W Brzezinach zajmuje się szkoleniem grup młodzieżowych jak i seniorskich. Jest byłą zawodniczką i reprezentantką Polski, olimpijką z Moskwy. KS Hokej Start Brzeziny, czyli klub, w którym aktualnie pracuje jest już 15-krotnym Mistrzem Polski na trawie i 10-krotnym Mistrzem Polski w hali w kategorii seniorek, również w kategoriach juniorskich dziewczyny sięgają po najwyższe trofea. Pani Małgorzata jest propagatorem zdrowego stylu życia, zdrowego żywienia.

Prywatnie mama dwóch hokeistek Pauliny i Moniki. Paulina obecnie mieszka i pracuje w Hamburgu jako nauczyciel WF, ale również jako trener hokeja na trawie. Monika jest studentką fizjoterapii na poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Reprezentuje także Polskę, jest Mistrzynią Polski w hali i na trawie w kategoriach młodzieżowych i seniorskich oraz Wicemistrzynią Europy w hali do lat 21.

Zobacz pierwszą część ćwiczeń: