wersja testowa serwisu

Bełchatów stolicą curlingu! Zobacz rywalizację zawodników z całej Polski na lodowisku PCS

Bełchatów stolicą curlingu! Zobacz rywalizację zawodników z całej Polski na lodowisku PCS [Foto, wideo]

Cztery dni zaciętej rywalizacji na lodzie, 28 drużyn z całego kraju, emocjonujące rozgrywki i masa puszczonych na tafli lodu kamieni - tak najkrócej można opisać kolejną edycję Ogólnopolskiego Turnieju Curlingowego o Puchar Starosty Bełchatowskiego. Areną imprezy, która od ponad dziesięciu lat cieszy się uznaniem zawodników tej zimowej dyscypliny sportu tradycyjnie było lodowisko Powiatowego Centrum Sportu.

Do Bełchatowa już po raz jedenasty przyjechali curlerzy m.in. z Krakowa, Torunia, Warszowic, Gdańska czy Łodzi, na tafli lodu nie zabrakło oczywiście również przedstawicieli gospodarzy i miasta partnerskiego - Myślenic. Pierwsze kamienie zostały na lód puszczone w czwartek, 25 listopada. Do niedzieli trwały zacięte pojedynki. Rywalizowali ze sobą przedstawiciele różnej sprawności, rozmaitych grup wiekowych, zawodów, wszystkich łączy jedno: miłość do szachów na lodzie.

Po trzech dniach rywalizacji puchar powędrował w ręce curlerów z Green TEA(M): Roberta Kamińskiego. Rafała Krystkiewicza, Klaudii Szmidt, Dominika Szmidta i Jacka Rokity. Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy z AZS Gliwice Ice Rockets w składzie: Patryk Malczak, Michał Matysiak, Monika Wosińska, Dawid Kowalczyk, a trzecie Projekt Curling, który tworzyły same panie: Magdalena Włodarczyk, Aleksandra Bigosinska, Karolina Startek, Zuzanna Rybicka i Katarzyna Grzelka.

Zapraszamy do obszernej foto i wideorelacji z wydarzenia, które znajdziecie poniżej.