wersja testowa serwisu

Krok od tragedii na przejeździe kolejowym. Samochód wjechał wprost przed nadjeżdżający pociąg

Zrzut-ekranu-2020-11-04-o-08.40.51

Na przejeździe kolejowym w miejscowości Rusiec w powiecie bełchatowskim doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem. W tym przypadku kierowca miał dużo szczęścia i nikt nie odniósł obrażeń, ale to zdarzenie mogło mieć inny.. tragiczny finał.

Ku przestrodze publikujemy zapis z miejsca kolizji, gdzie przebieg zdarzenia na przejeździe kolejowo - drogowym zarejestrowały kamery monitoringu. Pamiętajmy, że spotkanie z kilkuset tonową maszyną z reguły źle kończy się dla samochodu i jego kierowcy. Niektórzy jednak o tym zapominają! Zbliżając się do torów nie stosują się od znaków drogowych i zasad bezpiecznej jazdy.

Zdarzenie miało miejsce 2 listopada 2020 roku, o godzinie 6.35 w miejscowości Rusiec w powiecie bełchatowskim. Kierujący samochodem osobowym matki Hyundai nie dostosował się do znaku STOP i wjechał na przejazd kolejowy wprost w nadjeżdżający pociąg towarowy relacji Dąbrowa Górnicza – Twarda Góra. W ostatniej chwili kierowca hamował, jednak doszło do zderzenia. Pojazd został zepchnięty przez czoło pociągu i uszkodzony. Na miejscu interweniowali policjanci z bełchatowskiej drogówki. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie doznał żadnych obrażeń. 33-letni kierowca hyundaia oraz 56-letni maszynista byli trzeźwi. Kierowca osobówki został ukarany mandatem karnym.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Kierowco dostosuj prędkość do warunków na drodze, zachowaj bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu, zbliżając się do przejścia dla pieszych, czy przejazdu kolejowego zachowaj szczególną ostrożność i ustąp pierwszeństwa. Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności, szczególnie teraz kiedy warunki atmosferyczne (opady deszczu, niekiedy mgła, śliska nawierzchnia, słaba widoczność ) nie sprzyjają uczestnikom dróg i utrudniają bezpieczeństwo na drodze.

Źródło: KPP Bełchatów


Zobacz wideo: