wersja testowa serwisu

Niebezpieczne zdarzenie na drodze S8. Policjanci wyjaśnili jego okoliczności

265-122595
fot. KPP w Wieruszowie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej samochodów ciężarowych, do której doszło na drodze ekspresowej S8 w Gumniskach w powiecie wieruszowskim. 

Do tej groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło 2 listopada 2020 roku po godzinie 8:00, na 124 km drogi ekspresowej S8 w Gumniskach, w kierunku Wrocławia, w powiecie wieruszowskim. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący zespołem pojazdów Mercedes Actros wraz z przyczepą, 40 – letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego, w wyniku zmęczenia nie zachował należytych środków ostrożności i zderzył się z unieruchomionym pojazdem ciężarowym marki Volvo wraz z naczepą.

W wyniku tej kolizji znacznie uszkodzone zostały pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu, bariery i ogrodzenie ochronne.

- Kierowcy obu pojazdów w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany przez policjantów mandatem karnym, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i z niewielkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala - informuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie. - Przed ponad dwie godziny ruch pojazdów w miejscu kolizji odbywał się jednym pasem. Dodatkowo policjanci zorganizowali objazd od węzła „Wieluń" drogą wojewódzką 482.

Jesień dla użytkowników dróg, jest porą roku często niebezpieczną. W tym czasie, warunki na drodze stają się zmienne i trudne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Wcześniej zapadający zmrok, opady deszczu, mgła, mokra i śliska nawierzchnia, często leżące na jezdni liście mogą powodować utrudniania dla kierujących. Niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. Korzystanie z drogi, w zmieniających się warunkach drogowych, wymaga zwiększonej uwagi jej użytkowników. Kolejny raz, w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg, policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę, życzliwość i empatię na drodze.