wersja testowa serwisu

Tragedia w Ogrodzonej. Rowerzysta przewrócił się podczas jazdy, nie udało się go uratować

261-137689
fot. KPP w Łęczycy

Policjanci z łęczyckiej komendy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w miejscowości Ogrodzona w gminie Daszyna. 70-letni rowerzysta podczas wymijania ciągnika rolniczego stracił panowanie nad jednośladem i upadł na jezdnię. Na skutek doznanych obrażeń mieszkaniec powiatu kutnowskiego zmarł. 

We wtorek, 19 października około godziny 14.00 policjanci pojechali do miejscowości Ogrodzona, gdzie na drodze gminnej doszło do tragicznego zdarzenia z udziałem rowerzysty.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 70-latek kierujący rowerem podczas wymijania z ciągnikiem rolniczym stracił panowanie nad jednośladem i upadł na jezdnię. 47-latek kierujący ciągnikiem natychmiast powiadomił służby ratunkowe. Niestety pomimo wysiłku lekarzy rowerzysta zmarł. Traktorzysta był trzeźwy - mówi st. asp. Mariusz Kowalski z KPP w Łęczycy. - Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny z udziałem prokuratora oraz biegłego z zakresu techniki samochodowej i ruchu drogowego. Okoliczności tego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach!